Gruptaki 2.maç öncesi Ukrayna'da yüzler gülüyor..
14/06/2012 - 09:53

Açılış maçında İbrahimoviç ve arkadaşlarını Kral Sheva'nın kafa golleriyle geçerek ilk maçlar sonunda liderliği yakalayan Ukrayna'da keyifler yerinde. Önceki gün Kiev Olimpiyat Stadı'nda yapılan basın toplantısına katılan Ukrayna Başbakanı Kolesnikov ve Ukrayna Futbol Federasyonu başkanı Surkis, Ukrayna'da yaşananların bir "peri masalı" olarak devam ettiğini belirttiler. 

Öte yandan yarın akşam Donetsk'te Fransa'yı ağırlayacak olan Ukrayna, Donetsk şehrine vardı. Artık Ukrayna takım otobüsü geçtiği yerlerde çok daha büyük kalabalıklar, çok daha büyük gürültüler yaratıyor. Yarın akşam 19.00'da oynanacak olan Fransa maçı Ukrayna'nın peri masalında önemli bir nokta olacak. İlk maçta İngiltere'ye karşı beklenen oyunu sergileyemeyen Fransa'nın yarın akşamki maçı kazanması gerekiyor. 

Fransa yarın akşam berabere kalır veya yenilirse gruptan çıkma şansını zora sokacak. Özellikle de İşveç yarın akşam İngiltere karşısında avantajli bir skor alırsa. Gruplardaki son maçlar aynı gün ve ayni saate oynanacak. Dolayısıyla gruptan çıkma şansını son dakikaya bırakmak istemeyecek Fransa'nın yarın akşam Ukrayna karşısında baskılı başlayacağını söyleyebiliriz. 

Ukrayna'da ise kadroda herhangi bir süpriz olması beklenmiyor. Blokhin'in kazanan takımı bozması zor. Kalede Pyatov, defansta Gusev, Mikhalik, Khacheridi ve Selin dörtlüsü, sağ açıkta Yarmolenko, sol açıkta Konopylanka, defansif ön libero Tymoschuk, ofansif ön liberi Nazarenko, forvet arkası Voronin ve forvette Schevchenko. 

Yarın 19.00'da ekran karşısında olun. Donetsk'te peri masalının devamını izleyebilirsiniz. Bizler inandık, belki sizler de inanırsınız...

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup D

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  1
  0
  7
 3. 1
  1
  1
  4
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 1
  0
  2
  3
Ukrayna
Öneri / Hata Raporu