Yunanistan turnuvaya devam etmek için kazanmak zorunda.
16/06/2012 - 15:51

     3. grup maçlarının başlamasına saatler kala grupta hiçbir şey belli değil. Ne Rusya'nın grutan çıkacağı ne de Yunanistan'ın elendiği. Zengin hücum hattıyla korku salan Rusya cephesi turu geçeceğinden emin. İlk 2 maçta şanssızlığının kurbanı olan Yunanlarda ise sessiz, sakin hazırlanma sürüyor. En son Kostas Katsouranis UEFA'ya açıklamalarda bulundu. "İlk 2 maçta sadece 1 puan almamız endişe yaratmış olabilir ancak herkes maçları izledi. Şans yanımızda değildi. Ne Polonyalılara karşı ne de Çeklere karşı." sözlerini kullanan Katsouranis hiçbir şeyden korkmadıklarını belirtti. Rusya maçında amaçlarının oyunu 0-0'da tuttuktan sonra galibiyeti arayacaklarını söyleyen tecrübeli oyuncu, "işimiz gerçekten çok zor. Halkımız bizden başarı bekliyor, pazar günü seçim var, büyük bir sorunla karşı karşıya kalabiliriz, onlar için bir şeyler yapmak istiyoruz" dedi.

    Polonya karşısında kaçırılan penaltının, Çeklerden 3 dakikada yenen 2 golün bu maçta olmayacağı garantisini kimse veremez. Yunanistan için bir mucizeden bahsedeceksek şans onların yanında olmalı. Geçen maç stoper olarak görev yapan Katsouranis'in, Sokratis'in dönüşüyle orta sahaya geçecek olması büyük bir şans. Savunmadaki tek sorun ise Holebas. Yavaş olması nedeniyle savunma arkasına çok adam kaçırıyor. Onun hata yapmasına izin vermemek ise onun önünde oynayacak forvet oyuncusunun elinde. Her 2 maçta da çok kötü oynayan Samaras'a Fernando Santos'un nasıl tahammül ettiğini anlamak mümkün değil. Üstelik ilk maç onun yerine Salpingidis, ikinci maç ise; Gekas oynayabilirdi. Orta sahadaki tercihler ise hücumu pek ilgilendirmiyor zira Yunanistan 4 stoperle oynuyor.

     Oyuncu eşleşmelerine bakarsak stoperler pek sorun yaşamayacaktır. En büyük sorun Dzagoev ile Holebas eşleşmesinde. Şu ana kadar 3 golü olna Dzagoev sık sık içeri giriyor ve gol kokluyor. Orta sahada zaten beklenen bir Rusya üstünlüğü olacaktır. Yunanistan'da hızlı ve teknik bir oyuncu olmaması ise tek duran topları önemli kılıyor. Bir Kuba bir Lewandowski olsa her şey çok farklı olabilrdi.

     Bugünkü maçta Yunanların işi çok zor. Ancak bir kişi olağanüstü oynarsa, şans yanlarında olursa turu alacaklardır. Buradan elenirlerse diğer turnuvalarda işleri daha da zor olacaktır.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup A

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  0
  1
  6
 3. 1
  1
  1
  4
 4. 1
  1
  1
  4
 5. 0
  2
  1
  2
Yunanistan
Öneri / Hata Raporu