Takım arkadaşları EURO 2012'de rakip olacak... Mesut, Ronaldo ve diğerleri... Portekiz'in grup maçlarında, kim kimin rakibi olacak?
07/06/2012 - 13:38

Özellikle transferde bu muhabbet çok sık yapılır. “Milli takımdan arkadaşı”, “eski takım arkadaşı“ gibi klişelerin bulunduğu cümlelere çok sık rastlarız. Diğer taraftan milli maçlarda da tam tersi yapılır. Mesela Portekiz Türkiye maçında Hamit, Nuri, Ronaldo, Pepe ve Coentrao’nun adı sık sık anıldı.

Portekiz’in grup maçlarında da spikerlerden bunu duyabiliriz. Hatta öncesinden ben sizin için yazayım. Portekiz’in gruptaki 3 maçında da bu muhabbete malzeme olabilecek oyuncular var. Gruptaki ilk maçı Almanya ve elimizde Coentrao, Pepe, Ronaldo, Mesut ve Khedira gibi 5 Realli var. Beşinin de ilk 11 çıkması sürpriz olmaz. Peki, maç içinde karşılaşırlar mı? Ronaldo ile Mesut kolay kolay karşılaşmaz. İkisi de takımının hücum hattında oynuyor. Ancak Pepe ve Mesut maç içinde defalarca karşı karşıya gelebilir. Mesut, Pepe’den tırsmıyor değildir. Zaten kibar oynayan bir adam ve Pepe’nin sert müdahaleleri Almanları üzebilir. Mesut’un Coentrao ile karşılaşma ihtimali de oldukça yüksek tabi. Diğer taraftan Khedira Portekiz’in 11 oyuncusuyla da maç içinde ikili mücadeleye girebilir.

Geçelim Hollanda’ya. Sporting Lisbon’un iki milli oyuncusu Rui Patricio ve Joao Perreira bir tarafta, Hollandalı Stijn Schaars diğer tarafta. Gerçi artık Joao Perreira için eski Lisbon’lu da diyebiliriz. Portekizli gelecek yıl Valencia forması giyecek. Schaars kadroda şans bulursa hem Perreira, hem de Patricio ile karşılıklı mücadele edebilir. Patricio’nun zayıf yönlerini de mutlaka maç öncesi takımla paylaşacaktır(!).

Geçelim Danimarka’ya. Portekiz’in Manchester’lı yıldızı Nani ve Danimarka’nın kalecisi Lindegaard. İki oyuncu Sir Alex Ferguson’un takımında beraberler. Lindegaard formayı kaptığı sürece Nani’nin sert şutlarıyla karşı karşıya kalabilir. Muhtemelen grup maçlarında kalesinde en çok şut gören kaleci olacaktır. Aralarında Nani’nin şutları da olur. Lindegaard o şutları bir kenara yazar elbet.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup B

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 3
  0
  0
  9
 3. 2
  0
  1
  6
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 0
  0
  3
  0
Portekiz
Öneri / Hata Raporu