Turnanın başlamasına bir kaç gün kala Rusya'da moraller yerinde.
07/06/2012 - 00:15
Igor Semshov, orta saha
 
Bence her antrenmanda ve her hazırlık maçında daha iyiye gidiyoruz. Teknik direktörümüz neye ihtiyacımızın olduğunu ve neye çalışmamız gerektiğini gayet iyi biliyor. Onun bu bilgisi bizim ilk maçımıza en iyi şekilde hazırlanmamızı ve en iyi şekilde çıkmamızı sağlayacak. 2008'e göre değişen tek şey bizim tecrübemiz.  Takımımız %85-90 oranında aynı, yani eskisine göre daha güçlüyüz. Son avrupa şampiyonasından daha iyiyiz. Futbol olduğu gibi kalmıyor, değişiyor ve sizde bu tempoya ayak uydurmalısınız.
 
Turnuvanın ilk maçı çok önemli, çünkü her şeyi değiştirebilir. Bence grubumuzda favori yok, bütün takımlar eşit ve hepsi çıkabilecek seviyede. Polonya ev sahibi takımlardan biri ve avantajları var. Yunanistan ve Çek Cumhuriyet'i de güçlü takımlar o yüzden onlara da dikkat etmeliyiz. Son şampiyonada iyi mücadele edip yarı final oynadık. Şimdi de galibiyete açız ve iyi sonuçlar elde etmek istiyoruz.
 
Roman Shirokov, orta saha
 
Atmosfer çok güzel. Beklentiler var ve bu beklentileri yerine getirmek için çalışmalıyız. Gruplardan çıkmalı ve yapabileceğimizin en iyisini yapmalıyız.
 
Marat İzmailov, orta saha
 
Her şey çok güzel. Sıcak bir karşılama vardı, iyi bir otelde kalıyoruz ve organizasyon harika. Her şey üst düzey. Kimin oynayacağına teknik direktörümüz karar verecek eğer beni seçerse elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım.
 
Sergey Fursenko, federasyon başkanı
 
Polonya güzel bir ülke. Buraya geldiğimizden beri sıcak bir ortamla karşı karşıyayız ve eminiz ki her şey güzel devam edecek. Kaldığımız tesis çok güzel, saha güzel ve teknik destek takdir edilesi.
 
Takımın yakaladığı hava çok hoş, takım içindeki bu uyum ve iyi atmosfer başarımızın kaynağı olacaktır. Dört yıl önceki takımdan çok farklıyız aslında. Bu takımdan beklentiler var, şu an herkes inançlı ve beklentileri karşılamak istiyor. İyi bir teknik direktöre sahibiz, gerçek bir profesyonel. Önce beklentileri bu seviyeye çekti ve daha sonra buna uygun adımlar attı. Bence avrupa şampiyonasında olan her takım turnuvayı kazanmak istiyor, tabi biz de.
 

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup A

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  0
  1
  6
 3. 1
  1
  1
  4
 4. 1
  1
  1
  4
 5. 0
  2
  1
  2
Rusya
Öneri / Hata Raporu