Rusya Çek Cumhuriyet'ini Dzgaoev (2), Shirokov ve Pavlyuchenko' nun golleriyle 4-1 geçti. Çek Cumhuriyet'inin tek golünü ise Vaclav Pilar attı.
09/06/2012 - 16:06
Aslında maçın ilk dakikaları özellikle ilk 10 dakikası beklenenden iyi başlayan Çek Cumhuriyet'inin baskısıyla başladı ama Çek Cumhuriyet'inin bu baskısı ve iyi konsantrasyonu henüz 15.dakikada Dzagoev'in kendisinin başlattığı pozisyonun sonunda attığı gol ile bozuldu. Sanırım maç boyunca Kerzhakov'un sağladığı tek katkı bu golden önce vurduğu kafaydı. Maç boyunca Rusları çıldırtmış olmalı. Eğer kaybedilen puan olsaydı tamamen onun üstüne yıkılabilirdi. İlk golden sadece 9 dakika sonra Arshavin'in harika asisti günün iyi isimlerinden bir tanesi olan Shirokov'un gol atmasını sağladı.  İki gol yedikten sonra Çekler iyice ileriye çıktı ve savunmayı da ileride kurmaya başladı. Aslında bu dakikalarda bir gol daha gelirmi diye beklemedeydim fakat ilk yarı 2-0'lık skorla sona erdi. 
 
Günün ilk maçı olan Polonya-Rusya maçının ilk yarısı ile ikinci yarısı arasında çok büyük bir fark vardı. Bu maçta da öyle olacak galiba dercesine başladı ikinci yarı. Çek Cumhuriyet'i yaptığı değişikliklerle oyuna dengeyi getirmiş gibiydi. Savunmanın dengesiz yakalandığı bir anda Anyukov savunma çizgisinde ofsaytı bozdu ve arkaya atılan bir top Pilar'la buluşunca o da kaleciyi geçip topu ağlara yolladı. 
 
Pilar'a pas atılmadan biraz önce Anyukov
 
52.dakikada gelen bu golün etkisi fazla sürmedi. Çek Cumhuriyet'i bu golün havasında 10 dakika kaldı kalmadı. Rusya 65.dakikadan sonra maça hakim olan taraftı. Daha önce yazdığımız gibi Rusya'nın orta sahası Zenit'te beraber oynayan oyunculardan kurulu ( Denisov, Shirokov, Arshavin ve Zyryanov). Bu onlara iyi bir avantaj sağladı ve organize ataklar geliştirdiler üstüne kontraları kullandılar. Saç baş yoldurtan Kerzhakov'a pozisyonlar yarattılar. Advocaat'ın 73'te Kerzhakov'un çıkarıp Pavlyuchenko'yu alması bence Rusya'nın tek eksiğini kapattı. Atılacak bir gol zaten düzensiz olan Çek Cumhuriyet'ini iyice dağıtacaktı. Öyle de oldu zaten 79.dakikada günün yıldız ismi Dzagoev farkı tekrar ikiye çıkaran golü attı ve adeta Çek Cumhuriyet'inin fişini çekti. Sonradan oyuna giren Pavlyuchenko 82.dakikada harika bir gol atarak maçın skorunu belirledi.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup A

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  0
  1
  6
 3. 1
  1
  1
  4
 4. 1
  1
  1
  4
 5. 0
  2
  1
  2
Rusya
Öneri / Hata Raporu