Hollanda maçı sonrası Ronaldo ve Bento düşüncelerini açıkladı... Portekiz çeyrek finalde ve rakip Çek Cumhuriyeti
18/06/2012 - 13:23

Turnuva öncesi ölüm grubunun ilk iki sırasını Almanya ile Hollanda’nın alacağı tahmin ediliyordu. Portekiz kafalarda 3. sıradaydı aslında. Danimarka’ya ise şans veren çok azdı. Ölüm grubunda ölen Hollanda oldu. Portakallar “sıfır çekti”. Turnuva boyunca varlık gösteremediler neredeyse. Beklentiler çok altındaydılar. Portekiz< maçına da iyi başladılar ama erken gelen gol uyuyan aslanı uyandırdı… Hollanda için sonu hüsrandı…

Portekiz ilk 11 kalitesi olarak turnuvanın en iyi 3 takımından biri. Tek eksikleri merkez forvet. Takım oyunu oynamadıkları konusuna da çok katılmıyorum. Turnuva başında benim de çekincem vardı ama artık azaldı. Bir Almanya olmasa da yeterli yardımlaşma, paylaşma var.

Hollanda karşısında önceki hafta eleştirilen kaptan sahneye çıktı ve turu Portekiz’e getirdi. Ronaldo golleri bir kenara müthiş bir oyun sergiledi. Danimarka maçında kaçan gollerin de acısını bu maçta çıkardı.

Maç sonrası Bento ve Ronaldo konuştu. Bento, kariyerini en önemli galibiyeti olduğunu düşünüyor. Portekizli hoca 12. dakikadan sonra çok iyi bir futbol ortaya koyduklarını ve yenik duruma düştükleri anlarda dahi düşüncelerini hiç değiştirmediklerini ve karakterlerini gösterdiklerini söyledi. Belki de en önemli şeyi de konuşmasının sonunda söyledi. Oyuncuları bırakın, onların yerine hocayı eleştirin. Mourinho da Portekizliydi değil mi?

Ronaldo için muazzam bir gündü. Portekizli yıldız golleri doğum gününü kutlayan çocuğuna armağan etti. İlk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu ve bunu başardıklarını söyledi. Portekizli, Çek Cumhuriyeti maçında şansların eşit olduğunu düşünüyor. Bu galibiyetin büyük bir gurur olduğunu ve bu gururun tüm Portekiz’in olduğunu söyledi. Özetle bir kaptan gibi konuştu…

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup B

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 3
  0
  0
  9
 3. 2
  0
  1
  6
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 0
  0
  3
  0
Portekiz
Öneri / Hata Raporu