Postiga'nın formsuzluğu Bento'yu yeni arayışa soktu. Alternatifler Almeida, Quaresma ya da Nelson.
13/06/2012 - 16:26

Turnuva öncesi Portekiz’in en büyük probleminin gol olduğunu yazmıştım. Bu benim saptamam da değil üstelik. Bırakın Portekiz’in maçını izlemeyi, kadroyu gördüğünüzde bile bunu anlarsınız. Özetle her şeyi olan ama merkez forveti olmayan bir takım…

Cumartesi günü Almanya maçında etkisiz bir oyun sergileyen Postiga, Danimarka karşısında yedek kulübesinde olabilir. Yerine düşünülen isimler Quaresma ya da Almeida. Biri sakatlıktan, diğeri hastalıktan yeni kurtuldu sayılır. Bento’nun forvet tercihi bu akşam bu ikiliden biri olabilir.

Tabi Quaresma’nın olması demek Nani’nin ya da Ronaldo’nun merkeze geçmesi anlamına gelecektir. Nani bu konuda endişeli görünüyor. Manchester’ın yıldızı kanatta daha iyi oynadığını düşünüyor ve yeri geldiğinde merkezdeki arkadaşlarına da yardımcı olabildiği söylüyor. Nani’ye göre merkezde başlamayacaktır ama Bento’nun kararına da her türlü saygı duyacaktır.

Forvet için bir başka aday da Nelson görünüyor. Kuvvetli olmasa da genç oyuncunun ilk 11 başlama ihtimali var.

Danimarka maçıyla ilgili Coentrao ve Veloso da açıklama yaptı. Veloso ilk maçtaki şanssızlıktan yakındı. Bu sefer bu şanssızlığı kıracaklarına inanıyor. Ona göre takımda her şey olumlu ve takım kendine güveniyor.

Coentrao ise ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve kazanacaklarını söylüyor. İlk maçtaki mağlubiyete rağmen takımın havasının iyi olduğunu düşünüyor.

Portekiz inanıyor. İlk maçtaki oyun bunun temel nedeni. Danimarka akıllı oynayan bir takım ve önce savunmayı düşünecektir. Hatta Hollanda maçından daha da savunmacı çıkacaktır. Zira artık ceplerinde 3 puan var.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup B

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 3
  0
  0
  9
 3. 2
  0
  1
  6
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 0
  0
  3
  0
Portekiz
Öneri / Hata Raporu