İtalya ile Hırvatistan, 90 dakikanın sonunda 1-1'lik eşitlikle sahadan ayrıldı.
14/06/2012 - 21:23

Aslına bakarsanız İtalya üzerine yazılacak çok fazla şey var. Gerek İspanya maçında, gerekse de bu maçta yapılan bariz hataların kurbanı oldular. Tabii bu duruma gelmelerinde Prandelli'nin de katkılarını es geçmemek lazım.

Hırvatistan maçının, İspanya maçından bir farkı vardı. İspanya karşısında daha tutuk bir İtalya vardı, bu maçta ise ofansif açıdan daha üretken bir İtalya izledik. Tabii bu 90 dakika geneline yayılmadı ama, en azından ilk 50-55 dakika boyunca daha istekli bir takım izledik bugün.

Hırvatistan ilk yarıda hem savunmada, hem de hücumda istediklerini yapamamıştı bir türlü. Savunmada verilen açıklar, İtalya'nın işine geliyordu ve İtalya'nın ilk yarıda Balotelli ile bulduğu iki tane net pozisyon vardı lakin Balotelli bu pozisyonları, İspanya maçında olduğu gibi cömertçe harcadı yine. Ben Di Natale'nin bu takımda birinci forvet olması gerektiğini hep savunuyorum ama, 'Prandelli inadı' diye bir gerçek var yani. Aslında sırf ben değil, herkes bu durumu savunuyor.

İtalya'nın bugün tüm ataklarında Cassano vardı. Attığı paslarla, yaptığı koşularla ve tabii ki kendi girdiği pozisyonlarla hep bir şey yapmaya çalıştı, çabaladı ama işte şans dediğimiz olay pek yanında değildi. Keza aynı şey Pirlo için de geçerli bugün. Attığı gol bir yana, orta sahada takımı ayakta tutan isimdi kuşkusuz.

Hep İtalya'nın iyi savunma yaptığını söyleriz ama bana göre bu işi biraz abartıyorlar ve bu abartmanın bedelini de ağır bir biçimde ödüyorlar en sonunda. Şu iki maçta da net bir biçimde gördük ki; ilk golü atmış olmak, İtalya'ya yaramıyor. Golü bulduktan sonra geriye çekilmek durumunda hissediyorlar kendilerini ve bunun getirisi olarak da kalelerinde golü görüyorlar kısa bir süre sonra. 

Ayrıca Chiellini'ye de ayrı bir parantez açmak gerek. Yenilen golde yaptığı hata, o kalitedeki bir oyuncuya yakışmadı ve bedeli de ağır oldu İtalya için.

Şimdi son maç İrlanda ile. Grubun en zayıf ekibi olarak gösterilen İrlanda karşısında işleri kolay gibi görünüyor ama, İtalya bu. Her an ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsınız turnuvanın dışında kalıvermiş ve evinin yolunu erken tutmuş. Bu ihtimal gerçekleşirse, kimse de şaşırmaz herhalde.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup C

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  1
  0
  7
 3. 1
  2
  0
  5
 4. 1
  1
  1
  4
 5. 0
  0
  3
  0
İtalya
Öneri / Hata Raporu