İngiltere menajeri Roy Hodgson Rio Ferdinand'ı kadroya çağırmamasının "futbol" sebeplerini açıkladı. Ne derece inandırıcı, buna okuyanlar karar verir.
10/06/2012 - 12:50

"Gary Cahill'in sakatlığı sonrası insanlar 2 oyuncu (Martin Kelly & Rio Ferdinand) arasında kaldığımı ve Martin Kelly'i seçtiğimi düşündüler ama ortada hiçbir zaman böyle bir ikilem olmadı. Rio, Cahill'in sakatlığı sonrası dikkate alınanlar içinde değildi. 23 oyunculuk bir kadrom vardı ve yedek oyuncularımın kimler olduğunu biliyordum. Cahill'in yokluğu sonrası muhtemelen kim ilk 11'de olacak biliyordum. Ancak, birini kadroya çağırmam ve yedekler arasına almam gerektiğinde, bu isim Rio'nun yaşında, tercrübesinde, sınıfında ve arka planında bir oyuncu olmazdı." dedi Roy Hodgson.

Sözlerine şöyle devam ediyor; "Aslında Martin Kelly ilk tercihim değildi, bu Kyle Walker'dı çünkü kafamdaki as kadronun isimlerinden biriydi. Ancak, Kyle Walker sakatlığını tamamen atlattığında Glen Johnson'la rekabet ediyor olacak. Bu noktada Rio'nun alınmaması benim için kolay bir karar oldu. Asıl zor olan karar ise Rio Ferdinand'ın 23 kişilik listeye girip girmemesiydi. "

"Size tek bir şey söyleyeceğim. Ülkeniz için 81 kez formayı giymişsiniz ama son yıllarda bu sayı sadece birkaç kez olmuş ve bir dünya sakatlık yaşamışsınız. Bu tip oyuncuların turnuvada olamayacağını düşünüyorum. Eğer Rio kafamda belirlediğim asıl 23 kişilik listede olsaydı, ilk 11'de de olurdu. Bu noktada bunun kararını vermek zor olmazdı. O görüşmeyi yapmak ve Rio'ya kadroda olmadığını söylemek zordu ama ben yaptım." dedi ve Rio Ferdinand'ın uluslararası futbol kariyerinin bittiğini düşündüğünü söyledi.

Eğer, Hodgson bu açıklamayı Kelly'i aldıktan hemen sonra yapsaydı bu konu bu kadar uzamazdı. Bu açıklamanın Fransa maçından birkaç gün önce yapılması takımı olumsuz etkilemiş olabilir. Tarihte hiç görmediğimiz kadar birarada oyuncu topluluğuna sahip İngiltere. Bu Capello'nun miras bıraktığı bir olaydı. Bu başarıyı Roy Hodgson'a ait sanmak Capello'nun hakkını yemektir. Sözün kısası, Hodgson şu süreci doğru yönetebilseydi takım minimum zararla bu eşiği dönmüştü. Belki, hala öyledir ve bu olay sadece medyada büyütülmüştür ama zaten düşük beklentilerin takımı olan İngiltere'nin daha fazla yıpratılmaması gerekiyor.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup D

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  1
  0
  7
 3. 1
  1
  1
  4
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 1
  0
  2
  3
İngiltere
Öneri / Hata Raporu