2006 yılından bu yana Almanya'nın başında olan Joachim Löw milli takımdaki görevinden ayrılabileceğinin sinyalini verdi.
16/06/2012 - 15:38

Daha önce ülkemizde Fenerbahçe ve Adanaspor'u da çalıştıran Joachim Löw Almanya ile başarılı işlere imza atmasına rağmen futbolda değişimin önemli bir unsur olduğunu söyleyerek gelecekteki planları hakkında ipuçları verdi. Son iki şampiyonada sırasıyla üçüncülük ve ikincilik kazanan Löw bu turnuvada da en büyük favoriler arasında. Almanya ile başarabileceğim her şeyi başarmak istiyorum diyen Alman teknik adamın kısa vadede iki hedefi var. Öncelikle bu şampiyonayı kazanmak ve daha sonra 2014 Dünya Kupasını kaldırarak milli takıma veda etmek.

Ayrılma konusunda fikirlerini Bild'e şu cümlelerle anlatmış Löw: ''Her iki tarafın, veya kendimin, bir şeylerin değişmeye ihtiyacı olduğunu hissettiğimiz zamanlar gelebilir. Bazen değişim bir zorunluluktur. Her şeyi yaptığımı söylediğim ve yeni bir motivasyona ihtiyacım olacağını hissettiğim yerde yeni fikirlere ihtiyaç duyulan zamanlar gelecektir."

Milli takım kariyeri dışında Bundesliga ve Avusturya'da orta sıra takımlarını çalıştıran 52 yaşındaki teknik adam, kariyerine baktığında hala başarılmamış şeyler olduğunu ve önlerin bir dünya kupası olduğunu söylüyor. Löw, ''Ayrılık zamanının ne zaman geleceğini bilmiyorum ancak bunu fark edebileceğimden eminim. Bunu yaptığımda arkamda iyi bir kariyer bırakmış olmak istiyorum. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra yeni hedefim 2014 Dünya Kupası olacak." şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup B

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 3
  0
  0
  9
 3. 2
  0
  1
  6
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 0
  0
  3
  0
Almanya
Öneri / Hata Raporu