7 dakika içinde attığı 2 gol ile Sheva Ukrayna'ya hayat verdi...
12/06/2012 - 09:36

Kısıtlı kadro demiştik, pek ışık yok demiştik, hazırlık maçları iyi işaret değil demiştik ama sonra da inanmak lazım, bir maç çok şeyi değiştirebilir diye de eklemiştik. Bir maç, bir adam, bir kral.. 36'lık Andriy Shevchenko.. Son turnuvası belki ama akıllarda en çok kalacak turnuvası olacak.

Yukarda tahminlerimize ek olarak, 50.000'e yakın seyirci desteği ile baskın başladı Ukrayna maça. Kadro zaten kısıtlı olduğu için ilk onbirde süpriz yoktu. Avrupa'da pek tanınmayan bir defans blogu, önlerinde Tymoschuk, kanatlarda Yarmolenko  ve Konoplyanka, forvet arkası Voronin ve forvette Sheva. Ilk yarıda en net pozisyon İbrahimovic ile Isveç'ten gelse de ilk yarının genelinde topa sahip olan, pas yapan takım Ukrayna idi.  

İkinci yarı İbrahimoviç golüyle tam bu film de burda biter derken kral çıktı sahneye. Önce sağ açıktan Yarmolenko'nun ortasına, 7 dakika sonra sol taraftan atılan kornerde Konopylanka'nın kesmesine çaktı kafayı. İkinci golde Sheva'yı tutmakla görevli isim İbrahimoviç. Korner atılırken Ibrahimoviç'in etrafında bir tam tur dönen Sheva, golden sonra tribüne koşarken adamını kaçıran İbrahimoviç de kendini dev ekrandan izliyordu. 

2-1'den sonra iyice hücumu düşünen Erik Hamren'e karşı 3 tane hücümcuyu çıkaran Olek Blokhin. Elmander o golü atsa bugün 2-2'lik buruk bir maçı konuşuyor olacaktık ama futbolun da güzelliği burda işte. Bütün sezon attığı gollerle kendimizden geçtiğimiz Elmander o golü kaçırdğı için bu sabah biraz daha mutluyuz. 

Fransa ve İngiltere'nin berabere kalmasıyla Ukrayna ilk maçlar sonunda liderliğe yükseldi. Bundan sonraki maçlar 15 Haziran Cuma ve 19 Haziran Salı akşamı, bir futbol stadı olan Donetsk Donbass Arena'da. İşveç'in Fransa'ya da İngiltere'ye de kolay kolay teslim olmayacağını düşünürsek Ukrayna için gruptan çıkma şansı kuvvetli gözüküyor.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup D

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  1
  0
  7
 3. 1
  1
  1
  4
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 1
  0
  2
  3
Ukrayna
Öneri / Hata Raporu