Hazırlık kampını tamamlayan Ukrayna, ilk maçını oynayacağı Kiev'e geldi..
08/06/2012 - 10:07

Özellikle son 2 hazırlık maçında hiç de iç açıcı futbol oynamayan Ukrayna, Pazartesi akşamı ilk maçını yapacağı Kiev'e geçti. Havanın açık, bulutsuz ve güneşli olduğu Kiev'de tek eksik şimdilik coşku. Onun da Pazartesi akşamı İsveç karşısında alınacak 3 puanla gelmesini bekliyoruz. 

Türkiye maçından önce 10 oyuncunun gıda zehirlenmesi geçirmesi takımdaki moralleri biraz bozmuştu. Kadro yapısı zaten pek ışık vermeyen Ukrayna'da olası eksiklikler takımın oyun planlarını alt üst edebilir. Hazırlık kampında henüz bir sakat vermediler. Zehirlenen oyuncular da 2 günlük tedavinin ardından tekrar çalışmalara başladı. Fakat turnuvanın başlaması ile beraber zorluk derecesi yüksek maçlarda verilecek sakatlar veya alınacak cezalar Blokhin'in başını ağrıtabilir.

Kadro ne kadar kısıtlı olursa olsun, böyle bir turnuvada - hem de ev sahibi olarak - maça çıkmak çok farklı bir duygudur. Pazartesi akşamı muhtemelen tamamı dolacak ve en az 50.000'i Ukraya seyircisi olacak Kiev Olimpiyat Stadı yeni bir hikayeye, destana ev sahipliği yapabilir. Kagit üzerinde herkes tarafından en zayıf halka olarak görülmek Ukrayna'nın kadro dezavantajını avantaja çevirebilir. 

Unutulmasın ki hiçbir turnuva ve hiçbir maç kağıt üzerinde oynanmıyor. 2010'da Uruguay'ın, 2008'de Türkiye'nin yaptığı süprizi bu turnuvada Ukrayna yapabilir. Bunun için gerekli olan motivasyon, umut ve biraz da şans. Haydi Ukrayna, şimdi inanma zamanı..     

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup D

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 2
  1
  0
  7
 3. 1
  1
  1
  4
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 1
  0
  2
  3
Ukrayna
Öneri / Hata Raporu