Danimarka maçında net pozisyonları harcayan Ronaldo'nun bugün psikolojisi nasıl? Takım arkadaşları ve Bento, onun hakkında ne düşünüyor?
15/06/2012 - 13:46

Danimarka maçında 87’de Varela’nın golü gelmemiş olsa bugün en çok konuşulan isim Ronaldo olabilirdi. Hatta turnuva sonrası da özellikle “Messiciler” için sağlam koz haline gelebilirdi.

Danimarka karşılaşmasında iki net gol fırsatından yararlanamayan yıldız oyuncu bugün ne durumda acaba? Hala sinirli ama bunların futbolun içinde olduğunu bilecek kadar da tecrübeli. Maç sonrası, “Elime geçen şansları daha iyi değerlendirebilirdim. Fakat önemli olan kazanmak. Eğer takım kazanıyorsa, benim gol atıp atmamam önemli değil.” açıklaması yapmıştı.

Bu açıklama onun konuya bencil yaklaşmadığını gösteriyor. Zaten pozisyonlar da bencillikten kaybedilmiş değil. Bento için önemli olan da biraz bu. O, oyuncusuna her zaman güveniyor, güvenmeye de devam edecek.

Bento onun kaptanlık ve iyi oynama zorunluluğu baskısı altında ezilmediğini düşünüyor. Zaten CR7 üzerinde ekstra bir baskı olduğunu da sanmıyor. Onun bakış açısına göre Ronaldo 2 iyi maç çıkardı. İşin güzel yanı ise takımda herkes Ronaldo’dan memnun.

Pepe’nin demeci de Bento’yu doğrular nitelikte. “Cristiano dünyanın en iyisi ama o da bazen hata yapabilir. Takıma yardımcı oluyor ve her zaman profesyonelliğini gösteriyor.”

Ronaldo’nun maç içindeki tepkisi de takımı ve hocayı memnun ediyor. Uzatma dakikalarında bile Kvist’le mücadele ediyor oluşu takdir edilmeli. Ronaldo, Hollanda maçında daha iyisini yapacaktır. Savunması zayıf Hollanda karşısında Danimarka ve Almanya maçındaki performansından daha iyisini gösterecektir.

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Grup B

 1. TAKIMLAR
  G
  B
  M
  P
 2. 3
  0
  0
  9
 3. 2
  0
  1
  6
 4. 1
  0
  2
  3
 5. 0
  0
  3
  0
Portekiz
Öneri / Hata Raporu