Nicklas Bendtner'in Danimarka - Portekiz maçındaki ikinci golünden sonra şortu içinden gözüken donundaki marka adı başına iş açabilir mi?
14/06/2012 - 14:33
UEFA futbolcuların herhangi bir ekipmanı üzerinde sponsor logosu veya siyasi içerikte bir mesaj görmek istemediğini talimatlarıyla sürekli olarak vurguluyor.
 
Buna rağmen dün oynanan Danimarka-Portekiz maçında iki gol atan Danimarkalı Nicklas Bendtner ikinci golünden sonra iç çamaşırındaki(yeşil) Paddy Power logosunu tüm dünyayla paylaştı.
 
İskandinav ülkesinin en büyük gol umudunun bu hareketinin ardından Paddy Power’dan yüklü bir çek, UEFA’dan da büyük bir ceza alacağını düşünüyorum. Zira sahalarda pek sık rastlanmayan bu tip pazarlama çalışmalarını engellemek için UEFA, çok ciddi önlemler aldığını dünyaya göstermek isteyecektir.
 
Konuyla alakasız gibi gelebilir ama Rusya’ya, Çek Cumhuriyeti maçındaki olaylar nedeniyle verilen 120 bin Euro ve tekrara bağlı -6 puan cezası UEFA’nın sıfır tolerans politikasının sonuçları. Nicklas Bendtner de bu politika çerçevesinde ciddi bir cezaya çarptırılacaktır diye düşünüyorum.
 
UEFA bu turnuvayı futbolun güzelliklerini göstermek kadar ve tüm kıtaya yönetim biçimini göstermek amacıyla da düzenliyor

FOTOĞRAF GALERİSİ

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

HABERLER
Öneri / Hata Raporu